0

"Мій дім моя фортеця" - вислів який ми чуємо неодноразово і від багатьох. Проте не завжди ця фортеця приносить задоволення від перебування в ній, хочеться змін та відчуття комфорту. Саме у власному житлі ми проводимо найбільше часу, ми тут відпочиваємо та набираємося сил.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до законодавства України, з 1 січня 2022 року змінюється розмір адміністративного збору. Адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому надається відповідна адміністративна послуга (станом на 01.01.2022 р.- 2481 грн). 

Впродовж останніх років в рієлторському середовищі Тернополя, а також серед продавців і покупців нерухомості файного міста звучить абревіатура "МЛС". 

МЛС — це Мультилістингова Система, яка об'єднує між собою агентів нерухомості. Це прозорий, цивілізований інструмент співробітництва між ріелторами, а тому і покупець, і продавець, звернувшись до членів цієї системи, одержують професійний сервіс. У членів МЛС існує кодекс етики, а також повага та розуміння один одного.  Члени цієї системи працюють не заради власного збагачення, вони пропонують співробітництво колегам, яким довіряють. 

Зміни в оподаткуванні нерухомості, яку плануєте продавати, даровану або отриману в спадщину, вніс законопроєкт 5600.

Основні корективи щодо операцій з нерухомістю торкнулися другого, третього та наступних продажів житлових об'єктів фізичними особами, здійснених впродовж року.

Плануючи дизайн інтер'єру квартири з урахуванням стильних трендів, непогано дізнатися про думку професіоналів. За словами дизайнерів, в моді у 2022 залишаються варіанти студійних багатофункціональних просторів. Немає явних поділів на кімнати, робочі зони, поєднані з місцями відпочинку, а символічні межі максимально розмиті.

Ви молода сім'я й у вас немає житла та грошей на нього, тоді вам слід знати про те, що в Україні існують спеціальні житлові програми. Відповідно до їхніх умов, вам повинні частково компенсувати витрати на придбання нерухомості на вигідних умовах. Проте слід знати, що державне фінансування житлових програм в Україні не на висоті, але спробувати стати їх учасником варто у з в'язку з хорошими умовами.

Фактично кожен хоча б раз за своє життя стикався з агенціями нерухомості або ріелторами. І не важливо — чи ви шукали квартиру подобово, чи обмінювали, купували або продавали житло. І таких людей чимало, як і історій та міфів про роботу цих структур.

Плануючи продаж квартири, практично кожен задається питанням, чи здійснювати продаж самостійно, чи можна скористатися послугами професіонала, тобто налагодити співпрацю з рієлтором. Не всі хочуть довірити продаж квартири агентству нерухомості, і його думка ґрунтується на поширених думках, які ходять про їхні послуги. Тож спробуймо з ними розібратися і перевіримо, які є міфи про роботу з рієлтором.

За останній рік ціни на нерухомість в найбільших українських містах зросли на 4-18% в гривні й до 12% - в доларовому еквіваленті. Більшість українців вкладають гроші в житло на початковій стадії будівництва, щоб зберегти й примножити свої кошти.

Оренда - що варто знати?

Оренда квартири - серйозна проблема. Доручаючи третім особам нерухомість вартістю в кілька сотень тисяч гривень, ви можете побоюватися, чи не станемо ми часом жертвами шахраїв і чи не будуть наші квартири спустошені безвідповідальними орендарями. Історія знає різні випадки, і добре бути готовим уникнути неприємних сюрпризів.
На допомогу приходять відповідні положення контракту.