0

Купувати житло в будинках старої й старовинної (історичної) забудови готові ті, для кого важлива сама атмосфера старовини, і ті, хто просто шукає квартиру дешевше. Але, звичайно, варто бути дуже уважними до великої кількості нюансів, щоб згодом не розчаруватися в покупці.

Які аргументи виникають у покупців на користь покупки квартир у старих будинках?

Є цілком очевидні переваги квартир у кварталах старої забудови. Наприклад, місце розташування. Мало які новобудови можуть похвалитися розташуванням на центральній вулиці, поблизу скверу, в мікрорайонах з малоповерховою старою забудовою і т.д. Старі будинки оточені максимально розвиненою інфраструктурою — найчастіше вони знаходяться поблизу зупинок міського транспорту, поруч з ними є магазини, банки та інші установи.

Є переваги й за ціновим фактором. Звичайно, багато що залежить від стану будинку та його архітектурних особливостей, але в цілому квартири в старих будинках на ринку «вторинної» нерухомості дешевші за аналогічне нове житла зі схожим місцем розташування приблизно на 15%. Однак варто розуміти, що «хрущовки» дешевші за старіші, але більш комфортні «сталінки». А будинки дореволюційної забудови можуть бути й зовсім різними — від елітних, добре відреставрованих будівель до будівель в стані на межі з аварійним.

Навіть «сумнівні» квартири в старому житловому фонді дуже вигідно купувати для здачі в оренду: недорогу квартиру з розташуванням в центрі можна здавати по високій ціні й окупити за кілька років, навіть якщо вона не дуже зручна для тривалого проживання.

Але для остаточного рішення, чи платити за квадратні метри в старій будівлі, потрібно зважити всі обставини, адже якщо житло вас не влаштує, продати його за ціною покупки (або дорожче) може бути дуже складно.

kompleksnyj remont kvartyry v gurtozhytku

На які особливості квартири й будинки звертати увагу при купівлі нерухомості?

Завжди має значення вік споруди. Якою б якісною не була будівля спочатку, роки так чи інакше на ній позначаться — чим старіша будівля, тим більша ймовірність наявності в ній дефектів, які не завжди можна побороти шляхом ремонту.

Хоча якщо будинок реставрувався, піддавався капітальному ремонту та утепленню — це покращує його рейтинг, тому варто звернути увагу не тільки на загальний вигляд будівлі, а й на історію його добудов, перебудов і капітальних ремонтів.

Але навіть відреставровані стіни не виключають проблем із внутрішніми комунікаціями: підвести можуть старі труби водопостачання, каналізація та опалення, стара електропроводка в стінах і т.д. Останні поверхи можуть відчувати на собі протікання в даху (тому потрібно вивчати при купівлі стіни й стелі на предмет чи траплялися раніше потопи), а перші поверхи можуть страждати від вогкості, якщо підтоплюється підвал.

Також перед ухваленням рішення про Купівлю квартири, у якій неодноразово змінювалися власники, варто звернутися до ріелтора і юриста з метою виявлення можливих юридичних проблем. Наприклад, незаконного перепланування, непідключених до внутрішньо квартирних лічильників комунікацій, комунальних боргів і т.д.

Y8A3041 1 1200x935 1200x935

Чи варто купувати квартиру в будинку історичного значення?

Якщо будинок має статус пам'ятки архітектури або просто є старим, має цікаві архітектурними особливостями, чим-небудь примітний для даного міста — то купівля квартири в ньому може стати вигідною інвестицією.

Привабливі моменти в таких будинках — їх статусність, можливість підкреслити вишуканий смак власника квартири, а також нестандартні планування квартир, високі стелі, аркові вікна, красиві балкони, інтер'єрна ліпнина, котра збереглася тощо. Іноді вирішальну роль може зіграти історія будинку або квартири, наприклад, якщо будинок спроектований відомим архітектором, або якщо квартира колись належала відомій людині.

Але якщо ви вирішили вкластися в особливий історичний об'єкт, оцініть і те, наскільки приміщення в ньому придатне для комфортного проживання. У старих будинках може не бути ліфта, комунікації можуть вимагати повної заміни, дверні та віконні прорізи можуть виявитися нерівними.

Також можливі проблеми інфраструктурного характеру: прибудинкова територія може бути відсутнім або знаходиться в поганому стані, за квартирою може бути не закріплено паркомісце (а з парковками й гаражами в густо забудованому центрі міста погано), вікна можуть виходити на галасливу вулицю. Іноді це несуттєво для покупця, але на ціні квартири такі деталі теж відображаються.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг5.00(1 Голос)