0

Нехай на смак і колір фломастери різні, та все ж є загальний список причин, через які люди відмовляються купувати нерухомість.

На вторинному ринку це найчастіше поганий стан квартири або всього будинку, старі комунікації, несприятливий соціальний фон. Сюди ж можна віднести й сумнівні історії з документами на квартиру: в ній прописані неповнолітні; власник за дорученням, який знаходиться далеко за кордоном; величезні борги за комунальними платежами. Важливо запросити всі документи й дізнатися історію житла до оформлення попереднього договору.
Невдале планування також вагома причина для відмови як для новобудов, так і для вторинного житла. Іноді це справа смаку, але з часом зайві метри або, навпаки, недолік вільного і правильно спланованого простору роблять проживання у квартирі некомфортним.
Буває і так, що перепланування зроблена, але не відображається в документації. Найбільш поширені недоліки: вузький і довгий коридор, маленька ванна, велика кількість маленьких і непридатних для раціонального використання кімнат.
На вторинному ринку про перші та останні поверхи навіть чути не хочуть. У новобудовах, навпаки: чим вище, тим дорожче.
 421161
Чому це так відлякує покупців?
- в старому будинку на останньому поверсі може протікати дах;
- на першому, як правило, є проблеми з каналізацією і підвищеної вогкістю;
- на нижніх поверхах набагато вище шанс зустріти гризунів і комах.
 
Велику роль відіграє і розташування інфраструктура: близьке розташування до метро, до центру міста, закритий двір, охорона, відеоспостереження та якісна робота експлуатаційної компанії зроблять життя комфортнішим. Консьєрж, спортзал, стоянка і додаткові сервіси — це ті атрибути, які вигідно виділяють новобудови.
Сучасні технології будівництва, матеріали та утеплювачі в плані енергоефективності перевершують будинку радянської забудови. Та й зношеність старих будинків іноді досягає 80%. Це стосується інженерних комунікацій, зовнішніх стін і звукоізоляції. Але говорячи про звукоізоляцію, варто відзначити, що і сучасні забудовники не дуже турбуються про її якість. В цьому плані вам слід самостійно зважити всі за і проти.
Наявність балкона і вид з вікна також грають не останню роль. Деяких покупців цікавить сторона, куди виходять вікна, розташування кухні. А комусь важливо бачити навпроти сусіда. Часто новобудови підкуповують висотою і шириною вікон (інсоляція), панорамним склінням, що рідко зустрічається в старих будинках.
При виборі квартири в новобудові важливо звернути увагу на динаміку будівництва забудовника, його досвід, портфель проєкт. Компанія не повинна зупиняти або заморожувати будівництво об'єктів, а повинна чітко виконувати взяті на себе зобов'язання.
Можна продовжувати перелік того, на що слід звертати особливу увагу. Але, купуючи квартиру, все ж керуйтеся власними бажаннями та перевагами, сформуйте власні критерії оцінки, які мають для вас значення.
У своїй практиці ми керуємося чітким правилом: спочатку з'ясовуємо бажання і смаки клієнта, обговорюємо плюси та мінуси й розраховуємо при цьому його фінансові затрати.
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг0.00(0 Голосів)