0

Договір "Купівлі-продажу" це фактично момент переходу житла від одного власника до іншого на законних підставах за участю продавця, покупця, їхнього представника — рієлтора та нотаріуса.

Завдання рієлтора — супровід угоди. Сюди входить первинний аналіз об'єкта, документів, історії квартири, а також підготовка всіх необхідних документів. Зрозуміло, що агент із нерухомості бере свої комісійні — приблизно 3 — 5% вартості квартири.

Які документи необхідні в разі оформлення договору купівлі-продажу квартири

У разі придбання квартири на вторинному ринку, так би мовити з рук, перед операцією необхідно підготувати низку документів:

  • паспорти та ідентифікаційні коди обох сторін;
  • документ, який підтверджує право власності на квартиру (зазвичай це може бути договір купівлі-продажу, договір дарування (дарча), договір довічного утримання, спадок);
  • свідоцтво про шлюб або свідоцтво про розлучення, свідоцтво про смерть власників (якщо це, наприклад, спадок);
  • письмову згоду дружини/чоловіка на продаж квартири (якщо нерухомість купувалася спільно);
  • письмову згоду дружини/чоловіка на купівлю квартири, їхня присутність під час операції;
  • виписка з реєстру про реєстрацію права власності;
  • оцінка квартири (зробити свіжу);
  • техпаспорт на квартиру (якщо є);
  • свіжа довідка, яка засвідчує кількість людей, прописаних у квартирі;
  • дозвіл законних представників, органів піклування, якщо є неповнолітні та недієздатні власники.

Вартість оформлення договору купівлі-продажу нерухомості

У разі оформлення договору купівлі-продажу нерухомості потрібно бути готовим до додаткових витрат, які будуть окрім оплати фактичної вартості об'єкта.

Вам доведеться оплатити: послуги нотаріуса (згідно тарифів), держ.мито — 1% вартості квартири, пенсійний збір — 1% вартості квартири.

Якщо до операції залучався рієлтор — його комісійні, згідно домовленості. Є варіант, коли за це платить замовник (покупець або продавець), також буває й так, що за домовленістю сторони ділять цю витрату між собою.

Нотаріуса важливо вибирати ретельно, вивчивши його репутацію на ринку. Це має бути перевірений фахівець, який діє в рамках закону. Перевірити нотаріуса можна в єдиному реєстрі нотаріусів України, який є у вільному доступі. Там за серією та номером бланка ви можете перевірити справжність. Попросіть нотаріуса також показати ліцензію (свідоцтво, яке дозволяє займатися нотаріальною діяльністю).

Як правильно оформити договір купівлі-продажу квартири

Угода має відбуватися в присутності нотаріуса. Він готує договір купівлі-продажу квартири й надає його продавцю та покупцю для ознайомлення. Важливо перевірити правильність написання всіх особистих даних (ПІБ, серії та номери паспортів, ідентифікаційні коди), суму договору, дані про квартиру, зокрема адресу, площу, інші технічні відомості. У договорі має бути вказана точна дата укладення угоди.

Якщо хто-небудь зі сторін перебуває в шлюбі, потребуватиметься присутність чоловіка/дружини, а також письмова згода на вчинення правочину.

Коли договір попередньо погоджено, відбувається грошовий розрахунок, сплачуються податки, збори та послуги нотаріуса, потім відбувається підписання договору купівлі-продажу. Нотаріус його засвідчує.

Потім дані про нового власника вносяться до Реєстру майнових прав. Новий покупець оплачує витяг із реєстру, який підтверджує його право власності на квартиру.

На що варто звернути увагу в разі купівлі квартири у власника 2021 року?

Якщо ви купуєте нерухомість на вторинному ринку, то перш ніж підписати договір купівлі-продажу квартири потрібно ретельно вивчити і продавця, і сам об'єкт.

Важливо переконатися, що право власності на квартиру є справжнім, квартиру внесено до Реєстру майнових прав. Якщо квартиру продає не власник, а його представник, у нього має бути засвідчена нотаріусом довіреність на вчинення правочину. І тут важливо зрозуміти справжню причину, чому власник не бере участі в угоді.

Не зайвим буде зайти на сайт Єдиного реєстру заборон на відчуження об'єктів нерухомого майна й перевірити, чи не перебуває квартира на продаж під арештом. Важливо також зрозуміти, що квартира не є заставою під іпотеку або будь-який інший банківський кредит.

Можна також зазирнути до Єдиного державного реєстру судових рішень, щоб за адресою квартири переконатися в тому, що вона не є об'єктом у судовій справі.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, краще перевірити всіх прописаних мешканців, не лише власників. Дуже важливо, щоб серед власників не фігурували діти або недієздатні громадяни, чиї права будь-яким чином можуть бути порушені. Для цього доведеться навідатися до ЖЕКу та поспілкуватися із сусідами, щоб краще з'ясувати історію квартири.

Варто також перевірити оплату комунальних послуг, щоб не отримати сюрприз у вигляді великого боргу.

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг4.50(1 Голос)