0

Надійне агентство нерухомості: правила вибору

У певний момент часу практично всі стикаються з необхідністю купити, продати або орендувати нерухомість. Тоді і постає проблема вибору надійного ріелтерського агентства. Від того, наскільки відповідально агентство підійде до справи, залежить результат. Як вибрати компанію серед тисяч схожих, щоб не шкодувати потім про свій вибір? Що найважливіше?

 

1. Репутація компанії

Репутація агенства нерухомості складається з декількох критеріїв: професіоналізм співробітників, термін присутності компанії на ринку, наявність різних сертифікатів. Якщо ж офіційні сертифікати не дають вам впевненості в агентстві нерухомості, ви завжди можете звернутися до відгуків ваших знайомих і до різних сайтів з відгуками клієнтів. У підсумку завдяки всім цим джерелам даних ви зможете скласти повноцінне уявлення про обрану компанію.

2. Види виконуваних послуг

Компанії, що працюють на ринку довго, пропонують великий перелік послуг. Крім послуг купівлі-продажу та оренди, такі агентства можуть запропонувати клієнту допомогу в оформленні спадщини, іпотечних кредитів, страхування нерухомості та вирішенні інших питань з нерухомості.

3. Забезпечення безпеки угоди

Особливу увагу слід приділити безпеці угоди. Як знайти компанію, яка зможе гарантувати цю безпеку? Для початку вивчіть договір і зверніть увагу, чи вказана юридична перевірка пропонованих об'єктів. Це обов'язковий пункт, що гарантує відповідальність агентства за чистоту угоди. Ще один важливий момент - це термін, за який компанія повинна знайти відповідні варіанти.

4. Гарантія

На надійність агентства вказує також наявність в договорі пункту про постпродажний супровід. Це важливо на випадок, якщо після завершення угоди будуть оскаржуватися ваші права на об'єкт нерухомості. Тоді агентство гарантує юридичну допомогу клієнту у вирішенні таких проблем. Цей пункт передбачає можливі ризики, і якщо вибране агентство це надає, можете йому довіряти.

5. Юридичне та фізичне звільнення об'єкта нерухомості

Ще один важливий пункт - до якого моменту агентство супроводжує вас. Якщо зобов'язання компанії закінчуються після подачі договору купівлі-продажу на реєстрацію прав власності, то клієнтові доведеться самостійно вирішувати питання щодо виписки та термінів виселення попередніх власників. Від послуг такого агентства краще відмовитися.

6. Розмір комісійних

Розмір комісії агентства теж говорить багато про що. Не спокушайтеся комісією в розмірі нижче 3% від суми продажу нерухомості. В результаті виявиться, що Ви отримаєте не весь пакет послуг або додаткові витрати. Крім того, деякі агентства невисокий відсоток комісії компенсують завищеними цінами на нерухомість. З цієї причини краще порівняти запропоновані ціни хоча б з сайтами нерухомості. Орієнтуйтеся на середній розмір комісії в 3-5% від суми угоди, хоча окремі агентства також встановлюють фіксований платіж за послуги.

7. Рівень сервісу

Не останню роль у виборі грає те, як співробітники агентства ставляться до клієнтів, скільки часу вони готові Вам приділити. Висока кваліфікація співробітників допоможе швидко і якісно провести всі роботи.

В результаті, оцінивши всі критерії і прояснивши всі питання щодо укладення угоди, ви вирішите, яке агентство Вас влаштовує за всіма параметрами. Тільки після цього, ви довірите йому всі турботи.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг0.00(0 Голосів)