0

Не можете визначитися, що краще – квартира чи будинок?

Ми систематизували головні фактори, які допоможуть спокійно оцінити власні пріоритети і прийняти оптимальне рішення.

 

Переваги та недоліки проживання у будинку

Отже, що краще: власний будинок чи квартира? Ось головні аспекти, які потрібно враховувати:

 1. Площа житла. Якщо сім’я велика, і спосіб життя кожного з її членів вимагає значного простору для особистого користування, то навіть найпросторішої квартири може виявитися замало. Тут важливо дуже добре все прорахувати: скільки об’єктивно потрібно місця всім членам родини? Можливо, саме власний будинок – оптимальний вибір?
 2. Інфраструктура. Як би не полегшувала життя наявність машини у кожного члена сім’ї, скільки б питань ні вирішували служби доставки – все ж таки зручніше, коли в межах пішої доступності є ключові об’єкти: школи, дитячі садки, магазини, аптеки, кафе і ресторани, спортивні майданчики, розважальні заклади, торгові центри… З іншого боку, якщо ваша родина любить усамітнення і мріє про власний острів, віддаленість від усіх цих об’єктів принесе більше радості, ніж незручностей.
 3. Безпека. І будинок, і квартира в новобудові можуть бути оточені парканами, обладнані системами спостереження, сигналізацією і постами охорони. Зі зрозумілих причин для зловмисників поодинокі об’єкти привабливіші за густонаселені житлові комплекси.

Переваги та недоліки проживання у квартирі

Плюси:

 • Купуючи квартиру у надійного забудовника, ви впевнені: в ній немає проблем з комунікаціями, зокрема з високошвидкісним Інтернетом, і облаштуванням прибудинкової території.
 • Якщо щось зламається, питання вирішить управляюча компанія.
 • Можна оселитися на верхніх поверхах і щовечора милуватися присмерковою панорамою міста.
 • Поруч живуть люди – з погляду безпеки це краще повного усамітнення. А для ваших дітей або батьків завжди знайдеться компанія.

Мінуси:

 • Навіть дуже велика квартира, ймовірно, менше, ніж будинок вашої мрії.
 • До квартири не можна приєднати ще одну квартиру, а на ділянці можна звести ще один будинок, наприклад, коли діти підростуть і заведуть власні сім’ї.
 • У квартирі не можна побудувати басейн, лазню, альтанку, розбити сад.
 • Яким би геніальним не був проект ЖК, в якому знаходиться квартира, не ви вирішували, якою буде естетика простору.
 • Поруч живуть люди. Можливо, вам просто не хочеться їх бачити.

Що дешевше: будинок чи квартира?

Ціни варіюються дуже сильно. Якщо взяти гранично усереднені розрахунки, то чудова 3-кімнатна квартира в елітній новобудові приблизно дорівнює 6 соткам приміської ділянки з будинком середніх розмірів. Щоправда, купуючи готовий будинок, ви не можете бути стовідсотково впевнені, що в ньому все зроблено якісно, ​​що проектувальник був професійним, на матеріалах не заощаджували, в процесі будівництва не напартачили.

А ось купуючи квартиру в ЖК HydroPark DeLuxe від будівельної компанії «Вертикаль», ви абсолютно точно знаєте, що в квартирі покладено пожежобезпечну шумоізоляційну стяжку за європейською технологією, що кухня, коридори і санвузли обладнані системою «тепла підлога» з регуляторами, які ідеально працюють. Що електророзведення виконане з використанням австрійської автоматики, а монтаж робили методом зварювання – отже, проводка довговічна. Все це і тисячі інших дрібниць для вашої зручності гарантує компанія з бездоганною репутацією. Купуючи ж будинок у приватної особи, ви дієте на свій страх і ризик, навіть якщо за проектними документами житло виглядає ідеальним.

Будувати з нуля – суттєво дорожче за купівлю готової квартири. Та й будівництво затягнеться на кілька років. Що за цей час відбудеться з цінами на матеріали і заробітною платою, нікому невідомо. Також в ціну потрібно закладати витрати на утримання будинку: прибирання, включно з миттям фасаду та вікон, обслуговування всіх систем і прибудинкової території, комунальні витрати, утримання обладнання…

Словом, фактор ціни – точно не на користь будинку.

Зважуйте всі «за» і «проти», визначайте пріоритети і потреби – і приймайте обдумане рішення, яке принесе вам мінімум клопотів і максимум задоволення!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг0.00(0 Голосів)