0

За оцінками Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України, до кінця 2021 року вартість квартир може зрости ще на 5-7% на первинному та до 3-5% на вторинних ринках житла. 

Згідно з дослідженням кожен п’ятий громадянин, який планує придбати будинок, хоче змінити місце проживання та жити у кращих умовах, а 17% хочуть придбати нерухомість для інвестиційних цілей, щоб мати додатковий дохід та пенсійний захист. Також відомо, що майже половина (48,3%) українців мають будинок чи квартиру, які не обтяжені іпотекою. Однак молодь вирішує взяти кредит, щоб купити нерухомість.
cina neryhomist
В Україні також прогнозують, що найближчі місяці принесуть значне зростання цін на купівлю чи оренду нерухомості. Цілих 80% кажуть, що покупка буде дорожчою, тоді як при оренді зростання ціни становить 72%.
Майже половина (49,3%) живуть у власній або спільній нерухомості, яка не обтяжена іпотекою. Частіше це люди похилого віку та одружені. Люди молодшого та середнього віку повинні були брати іпотеку, коли вирішували купити будинок чи квартиру. Однак третина опитаних вважає, що щомісячні платежі легко погасити.
 
Пандемія та нерухомість
Пандемія також вплинула на відчуття комфорту за місцем проживання. Понад 60% українців стверджують, що їм важко комфортно вчитися чи працювати вдома, хоча водночас ми відчуваємо задоволення поточною житловою ситуацією. Вони, швидше за все, змінять розмір будинку, в якому живуть. Закриття зробило зовнішній простір навколо будинку, наприклад, балкон або сад, більш важливим для нас - це те, що говорять 28% респондентів. З іншого боку, перехід на віддалену роботу робить важливішим, ніж до пандемії, хороший доступ до Інтернету вдома (27,3%). 12,8% людей, які планують купувати нерухомість, зазначили, що для них важливо бути енергоефективними. Щобільше, енергоефективний дизайн нерухомості також є більш важливим для 15,7% респондентів зараз, ніж це було до COVID-19.
cina neryhomist 2
 
Прогнози після COVID-19
Ринок нерухомості майже оговтався від тривалого карантину. Кількість угод зростає, разом з тим і ціни на найбільш затребуване житло. Сьогодні можна говорити, що попит на первинному ринку до кінця 2021 року може переважити пропозицію, що без сумнівів стане важливим чинником до збільшення вартості житла. А зростання цін на «первинці» вплине на цінову політику на вторинному ринку, особливо в будинках зведених після 2010 року. До кінця року ціни можуть зрости в середньому ще на 10% на первинному та на 5% на вторинних ринках. 
 
Хочете вигідно продати або купити нерухомість? Наша компанія завжди діє у ваших інтересах!
 
ВІСОН — надійний експерт з питань нерухомості!
4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг4.75(2 Голосів)