0

За останній рік ціни на нерухомість в найбільших українських містах зросли на 4-18% в гривні й до 12% - в доларовому еквіваленті. Більшість українців вкладають гроші в житло на початковій стадії будівництва, щоб зберегти й примножити свої кошти.

В Україні сьогодні лише до 8% громадян можуть собі дозволити купити житло.  І це не лише за готівку, але і на виплат або по іпотеці. Проте ціни на житло ростуть і невдовзі  навіть платоспроможні українці перестануть скуповувати нерухомість: її просто не буде кому перепродувати. Переважна більшість населення не заробляє стільки, щоб придбати собі міську квартиру.
 
На первинному ринку нерухомості в найбільших містах України — Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові — з початку року вартість квартир зросла на 18-20%. Зате в інших обласних центрах, таких як Вінниця, Івано-Франківськ, Рівне ціна на первинному ринку збільшилася до 15%. На вторинному ринку спостерігаються схожі цінові тенденції.
 
Нерухомість за останній рік зросла подекуди на третину. Спершу почали підіймати ціну на квартири у  новобудовах, а це потягнуло за собою і зростання житла на вторинному ринку. 

bti1

 
 
Тернопіль не пасе задніх. На первинному ринку нерухомості Тернополя кількість угод у 2021 році зросла майже на 25% в порівнянні з 2020 роком,  розповідають фахівці регіонального відділення АФНУ. З літа минулого року вартість квартир в новобудовах зросла в межах 15-20%.  Ринок нерухомості фактично оговтався від тривалого карантину. Зараз можна говорити, що попит на первинному ринку до кінця 2021 р. може переважити пропозицію, а це стане додатковим фактором до збільшення вартості житла. Водночас на вторинному ринку Тернополя домінує попит на малогабаритне ("соціальне") житло — понад 70% попиту на вторинному ринку припадає саме на такі квартири. До кінця 2021-го ціни на вторинному ринку можуть вирости ще на 3-5%".
 
Експерти стверджують, що ціни на нерухомість в Україні стрімко зростають і  у 2022 році житло буде ще дорожчим., але це не факт.
 
Є кілька причин для подорожчання квартир, зокрема: зросла вартість будівельних матеріалів, наприклад, металу, який необхідний при будівництві будинків та й працівникам на будівництві доводиться платити більше. Попит диктує пропозицію — ця закономірність є ще однією причиною, чому зросла вартість нерухомості. Адже в неї найчастіше вкладають гроші українці, тому що банки значно знизили процентні ставки депозитів. Третя причина через яку можуть вирости ціни на житло — рішення Ради.  Законопроєкт №5600 повинен ввести необхідність сплати компаніями ПДВ при проведенні операцій з нерухомістю на вторинному ринку. Громадян, що продають більше ніж 2 об'єкти нерухомості на рік, будуть змушені сплачувати 18% ПДФО з кожної наступної угоди. 

61472e313cc11 kvartyra 2

 
 
Фахівці кажуть, що ціни на житло в Україні зростатимуть до кінця 2021 року переважно шляхом активності тих покупців, які будуть купувати житло суто з інвестиційною метою. Однак уже зараз очевидне уповільнення ринку житла. З липня обсяг покупок на ньому скоротився на 25%. Причина — у людей просто немає грошей на придбання власних квадратних метрів. Вже сьогодні за готівку можуть дозволити собі придбати нерухомість далеко не всі громадяни. Ще якийсь невеликий відсоток в змозі купити житло в кредит. 
 
Якщо не буде попиту, то не буде і прибутку. Таким чином, вже зараз можна прогнозувати, що незабаром житлова нерухомість перестане бути привабливою як об'єкт для інвестицій і ринок житла в Україні може зупинитися. Якщо тільки забудовники не підуть на здешевлення житла і на розумне скорочення рентабельності будівельного бізнесу. 
 
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг5.00(1 Голос)