0

Плануючи продаж квартири, практично кожен задається питанням, чи здійснювати продаж самостійно, чи можна скористатися послугами професіонала, тобто налагодити співпрацю з рієлтором. Не всі хочуть довірити продаж квартири агентству нерухомості, і його думка ґрунтується на поширених думках, які ходять про їхні послуги. Тож спробуймо з ними розібратися і перевіримо, які є міфи про роботу з рієлтором.

Продавши квартиру без посередника – власник заробить більше
МІФ. І це один з найбільших, який пов’язаний з продажем квартири агентством нерухомості. Його популярність пояснюється тим, що власник зазвичай враховує лише вартість цієї послуги, тобто комісію, яку необхідно сплатити агенту за послугу. Проте мало хто враховує, що комісія рієлтора з нерухомості це його винагорода за добре виконану роботу, завдяки якій власник може продати квартиру за набагато вигіднішою ціною. Він добре знає ринок і ціни, тому може порадити, чи відповідає пропозиція покупця ринковим реаліям, і ви можете вирішити продати, або, можливо, краще відмовитися від неї й знайти іншого покупця, готового платити більше.
 
Сам продавець не володіє такими великими знаннями про ціни угод на ринку нерухомості й може мати труднощі з реалістичною оцінкою пропозиції покупця. Втомившись показувати пропозицію іншим потенційним покупцям, він може бути готовий погодитися на будь-яку ціну, аби тільки продати квартиру. Тому може виявитися, що в кишеню піде набагато менше грошей, ніж у випадку співпраці з агенцією нерухомості та після сплати комісії.
 flat lay real estate concept
Рієлтор з нерухомості бере гроші задарма
Це інший, дуже поширений МІФ, і такої думки зазвичай дотримуються власники нерухомості, які знають брокерів лише з чуток і ніколи з кимось із них не контактували. Для більшості з них робота посередника видається легкою та приємною роботою, і тому вони вважають, що розмір комісії є занадто високою для обсягу роботи, пов’язаної з рієлторським обслуговуванням.
 
Правда полягає в тому, що хороше агентство нерухомості робить набагато більше для обох сторін угоди, ніж заведено вважати. Перш за все, він професійно готує торгову пропозицію, піклуючись про змістовний опис і публікацію оголошення в якомога більшій кількості місць, де люди можуть бути зацікавлені її придбати. Також у нього є своя база клієнтів, зацікавлених у покупці нерухомості, і саме їм в першу чергу надсилають інформацію про нову пропозицію, що з’являється в їхньому агентстві. Рієлтор також перевіряє правовий статус майна та, за потреби, допомагає усунути певні питання, які можуть збентежити покупця. Агенція нерухомості планує інші маркетингові заходи, обсяг яких залежить від типу договору, укладеного з офісом. Найбільші можливості відкриває ексклюзивна угода.
 flat lay real estate concept
Відкритий рієлторський договір краще
Ще один МІФ, який не має нічого спільного з реальністю. Багато власників нерухомості вважають, що кращого ефекту буде досягнуто від продажу квартири в різних агентствах нерухомості, і тому вирішують укласти так звані відкриті рієлторські договори. Однак вони не усвідомлюють, що це невигідно і може затримати продаж майна. Жоден рієлтор з нерухомості не буде розглядати таку пропозицію як пріоритетну, оскільки немає гарантії, що зусилля, вкладені в її просування, дійсно призведуть до винагороди агентству нерухомості.
 
Однак у випадку з ексклюзивною брокерською угодою агент з нерухомості готовий докласти більше зусиль, щоб знайти клієнта на продану квартиру. Він впевнений, що це призведе до комісійного ефекту, тому він більше мотивований знайти того, хто хоче купити, як можна швидше, і для цього дуже часто починає співпрацю з іншими агентствами, що спеціалізуються на нерухомості на місцевому ринку. Тому клієнту не доведеться боятися, що його пропозиція буде представлена лише людям, у базі яких є офіс нерухомості, з яким він уклав договір, а навпаки, пропозиція може надійти до всіх офісів, які співпрацюють між собою в системі обміну пропозиціями. Тому можна з упевненістю сказати, що завдяки цьому пропозиція клієнта навіть краще поширюється серед рієлторів, ніж у ситуації, коли він самостійно укладає відкритий договір з кількома місцевими агентствами.
wooden keychain white
Як бачимо, поширені думки про співпрацю з агенцією нерухомості при продажі майна не мають великого відношення до правди. Тому рекомендуємо не покладатися на них, а налагодити співпрацю з рієлтором та переконатися на власні очі, як виглядає це на практиці та наскільки ефективно при продажі квартири. Ми переконані, що після такого досвіду роботи з хорошим агентством нерухомості вам ніколи не захочеться самостійно продавати квартиру.
 
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг5.00(1 Голос)