0

Ви молода сім'я й у вас немає житла та грошей на нього, тоді вам слід знати про те, що в Україні існують спеціальні житлові програми. Відповідно до їхніх умов, вам повинні частково компенсувати витрати на придбання нерухомості на вигідних умовах. Проте слід знати, що державне фінансування житлових програм в Україні не на висоті, але спробувати стати їх учасником варто у з в'язку з хорошими умовами.

Які програми кредитування житла від держави існують в Україні
 В нашій державі відомо про 5 житлових програм, але реально працюють лише три з них:
 • пільгове молодіжне кредитування;
 • кредит зі статутного капіталу;
 • "Доступне житло".
 Шанс стати учасником усіх цих програм мають молоді люди, українцям старшого віку підходять лише дві останніх. У профільному комітеті Верховної Ради ініціюють поновлення фінансування ще двох програм — здешевлення іпотеки та часткову компенсацію.
Виконання житлових програм за рахунок коштів місцевих та державного бюджетів в Україні здійснює Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Уряд своїм рішенням продовжив дію Державної програми забезпечення молоді житлом до 2023 року.
 
Що компенсує Фонд?
 Компенсаційна відсоткова ставка — це ставка у розмірі 7%, яку сплачуватиме позичальник. Різницю між компенсаційною та базовою процентною ставкою погашає Фонд. Тобто базова відсоткова ставка у договорі можлива, наприклад, лише на рівні 13-15%, але для позичальника вона буде 7% за допомогою компенсації різниці.
 
Яке житло бере участь у програмі?
 Пільгова іпотека поширюється на квартири та будинки як на первинному, так і на вторинному ринку житла. Щоправда, для вторинного є обмеження — житловий будинок має бути зданий в експлуатацію не раніше 2018 року. Нормативна площа – 50 кв. м на одного громадянина або сім'ю із двох осіб та додаткові 20 кв. м – на кожного наступного члена сім'ї.
 Трохи просторіше житло для сім'ї із чотирьох людей, максимальна площа може досягати 108 кв. м. Нормативну площу можна перевищити максимум на 20%. У такому разі позичальник покриває суму додаткових метрів за рахунок кредитних коштів, але при цьому не отримує компенсації відсотків. Максимальна сума кредиту не повинна перевищувати 2 млн грн, а максимальна вартість житла — не більше 2,5 млн гривень.
 Житло під іпотеку можна придбати лише у тих забудовників, які мають акредитацію від банків. Список забудовників можна отримати у самому банку. Важливо! Предметом іпотеки може бути соціальне житло, службові житлові приміщення та інші приміщення, пристосовані для тимчасового проживання.
 
Умови отримання
 Право на отримання кредиту мають:
 • сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно
 • неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину)
 • одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.
 Nieruchomosci w Polsce ile kosztuje mieszkanie w roznych wojewodztwach
Перевагу в отриманні кредиту мають:
 • молоді громадяни, подружжя, в якому чоловік або дружина користуються правом першочергового або позачергового надання житлових приміщень;
 • сім’ї, в яких один з членів сім'ї в поточному році досягає граничного віку, визначеного Положенням 584;
 • молоді учені, подружжя, в якому чоловік або дружина є молодим ученим, та неповні сім'ї (сім'я, що складається з матері або батька і дитини (дітей), в яких мати або батько є молодим ученим;
 • молоді спортсмени, які мають найвищі досягнення на офіційних національних та міжнародних змаганнях і які включені до складу збірних команд України;
 • молоді громадяни, подружжя, в якому чоловік або дружина перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, три й більше років.
 
Перший внесок
Згідно з підпунктом третім пункту 17 Положення 584 становить не менше як 6 відсотків передбаченої вартості будівництва (реконструкції) чи експертної оцінки вартості придбання об'єкта кредитування. Ці кошти вносяться двома частинами: перша — на момент укладення кредитної угоди, друга — під час остаточних розрахунків протягом 10 днів після отримання технічного паспорта на квартиру. Термін повернення кредиту — до 30 років
 
Відсоткова ставка:
 •  для позичальників, які не мають дітей – 3% річних;
 • позичальник, який має 1 дитину – звільняється від сплати відсотків за користування кредитом;
 • позичальникові, який має 2 дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми зобов’язань за кредитом;
 • позичальникові, який має 3 і більше дітей, погашається 50 відсотків суми зобов’язань за кредитом.
 
Необхідні документи
Громадяни, які мають право і бажають отримати пільговий довготерміновий кредит на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла на умовах визначених п. 18 Положення 584, повинні подати до відповідного регіонального управління Держмолодьжитла такі документи:
 • заяву про надання кредиту
 • довідку про перебування на квартирному обліку або документи, що підтверджують необхідність поліпшення житлових умов для кандидатів, які постійно проживають на селі
 • довідку про склад сім'ї
 • копію свідоцтва про шлюб, паспортні дані
 • копію свідоцтва про народження дитини (дітей)
 • документи, необхідні для визначення платоспроможності (довідка з місця роботи дорослих членів його сім'ї, у разі потреби – договір поруки, інші документи, що підтверджують його доходи)
 • звіт про незалежну оцінку об'єкта купівлі-продажу
 • документи, що підтверджують право на перевагу в отриманні кредиту перед іншими кандидатами
 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
 
Фінансування пільгового кредитування молоді здійснюється на теперішній час лише місцевими бюджетами за місцевими житловими програмами.
 
Якщо вас цікавить кредитування, а ви не знаєте чи підпадаєте під категорію претендентів, тоді звертайтеся до агенції нерухомості «ВІСОН». Наші фахівці розкажуть вам не лише про молодіжний кредит, але й порадять інші програми та методи, аби отримати чи придбати своє житло. Ми знаходимося за адресою: вулиця Анатолія Живова 15 б, офіс 23, 5-ий поверх навпроти ТЦ "Орнава, Тернопіль, Тернопільська область, 46000. 
 
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг5.00(1 Голос)