0

Аспекти договору оренди

Важливі аспекти договору оренди, що вам потрібно знати!

 

Крім даних сторін, які підписують договір, важливо звернути увагу на пункт “інше”. Саме тут, при обговоренні цього пункту - виникає більшість спірних ситуацій.

Розберемо по пунктах:
1. Термін оренди. Переважно це умовний період (6-12 місяців), який обговорений і затверджений сторонами угоди. Є можливість прописати що по закінченні періоду оренди - вона продовжується в певних умова, у випадку,         якщо про це не було домовлено раніше. Якщо у договорі не вказується термін - то він вважається укладеним на невизначений строк.

 

2. Терміни розірвання договору. Переважно, відводиться не більше одного місця для повідомлення про наміри розірвати договір/ Найчастіше, на повідомлення про наміри розірвати договір відводиться не більше одного      місяця. Це дозволить і орендарю підшукати прийнятний варіант, і власнику – знайти нового мешканця. Деякі орендодавці намагаються для підстрахування, на випадок на випадок раптової втрати орендаря, збільшити цей термін до двох-трьох  місяців.

 

3. Сума та порядок сплати. Найкраще, коли орендар та власник повинні чітко прописати нюанси фінансових взаєморозрахунків. Розмір орендної ставки за кілька місяців, термін оплати і порядок оплати: готівкою, чи на картку - теж фіксується у договорі. 

Як уникнути підвищення орендної плати.
Необхідно враховувати думку обох сторін. В угоді зазначаються розміри та умови підвищення орендної ставки. Також термін, протягом якого вона залишається незмінною. Тоді власник може скоригувати ціну в залежності від своїх витрат і очікувань, а орендарю – підготуватися до чергового підвищення вартості оренди або знайти інший варіант.

4. Оплата комунальних послуг. Це те - без чого договір не може бути. Необхідно зазначити: розмір (за лічильники); порядок оплати (орендар чи власник). Орендар може вимагати пред'явлення платіжок за комунальні послуги, і власнику не варто приховувати ці дані. Іноді, комунальні платежі  одразу включені у вартість оренди.

 

 

 

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг4.75(2 Голосів)