0

Як переоформити квартиру

Питання вибору постає перед кожним, хто бажає переоформити квартиру на іншу людину. Від схеми залежить не лише сума податку чи перелік потрібних документів, а й гарантії стосовно осіб, які претендують на власність. Розберемо переваги та недоліки кожного варіанту переоформлення.

 

Купівля-продаж – договір, який вигідно укладати між чужими людьми або у випадку одруження. Тому, що після розлучення один з подружжя зможе претендувати на половину квартири. Згідно із законодавством продавець витратиться на оплату нотаріуса, роботи оцінювачів, державне мито за нотаріальне посвідчення купівлі-продажу і на податкові платежі. Покупець сплатить реєстрацію угоди та збори з обов'язкового пенсійного страхування.

 

Дарування — поширений спосіб серед рідних людей, бо ставка податку для родичів дорівнює нулю. Податок сплачується тільки у тому випадку, якщо договір дарування укладається між “неспорідненими душами”. Майно передане шляхом дарування залишається у людини після розлучення. На думку експертів цей вид договору має найбільше переваг на фоні інших.

За виключення того, що після підписання документу, майно переходить в розпорядження обдаровуваного і дарувальник втрачає усі права на об’єкт.

 

Перш ніж давати чи приймати майно за певним договором, зважте всі переваги та недоліки кожного з них, адже наслідки можуть бути несподіваними.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг5.00(3 Голосів)