0

Ринок землі в Україні

Придбати землю зможуть українські громадяни й компанії, все буде відбуватися прозоро і на публічних торгах. Спільна робота уряду на Національного банку дозволить здешевити кредити та надати фермерам ставку на рівні 5 %. 

За словами Президента, спочатку землю повинні купувати громадяни нашої країни, їм держава надасть пільги та коли наші фермери вже мають кредитні ставки, можна відкривати продаж землі іноземним компаніям, які будуть 100% працювати на цій землі.

 

Вперше мораторій на продаж земель був введений у 2001 році, а з 2002-го почала діяти заборона, як тимчасовий захід для створення інфраструктури ринку. Відтоді її щороку продовжують.  Скасування мораторію на продаж землі підтримували агрохолдинги та дрібних фермерів. Із запровадженням ринку землі їм доведеться більше платити за оренду: для власників 500 гектарів прогнозоване подорожчання оренди обернеться збільшенням витрат на 36 мільйонів доларів щороку.

 

25 вересня Кабінет міністрів України затвердив законопроект про продаж землі та тепер з нього повинна проголосувати Верховна Рада. Він передбачає:

  • Обмеження на купівлю у вигляді 15% сільгоспземель області і 0,5% – країни при відсутності таких обмежень для орендарів;
  • Нерезиденти зможуть придбати землю тільки після реєстрації компанії в Україні.

 

Інформація про те, що іноземні масово розпочнуть скуповувати українські землі — міф. Ті, хто хоче інвестувати у сільське господарство в нашій країні, купують цінні папери українських агрохолдингів на міжнародних біржах і заробляють. Вже нині іноземці де-факто присутні в українському сільському господарстві.

 Після скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель державна казна, прогнозують експерти, поповнюватиметься завдяки вищим цінам на оренду. Якщо ж держава поетапно продаватиме цю землю, це принесе мільярдні надходження до бюджету.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг5.00(1 Голос)