Менше значить більше. Таку філософію закладав архітектор, який запропонував проект триповерхового багатоквартирного будинку, в якому санвузол та кухня виділятися окремим приміщенням, а рухомим перегородкам поділявся простір, що залишився.
З того моменту, смарт, тобто “розумні”, квартири стали невіддільною частиною ринку нерухомості. Площа такого житла коливається від 18 до 30 кв.м. і має компактне планування. Основне приміщення функціонує, як спальня, яка зазвичай відокремлена шафою, перегородкою, ширмою, вітальня та кухня. У кухонній зоні заборонено використовувати газову плиту, а лише електричні способи приготування їжі.
В теорії технічне облаштування смарт-квартири повинно бути настільки добре продумано, жити в ній повинно бути максимально комфортно. Завдання не з легких. Попри свою дешевизну, нові технологія виробництва та плановані низькі рахунки за комунальні послуги, така квартира не всім підійде. Зважте всі переваги та недоліки смарт-житла:
Переваги:
- бюджетний варіант для тих, хто хоче жити окремо, але не оперує великою сумою грошей;
- відсутні стіни, отож для ремонту потрібно менше коштів та матеріалів;
- легко нагрівається та охолоджується;
- у маленькій квартирі простіше підтримувати чистоту;
- оренда повністю може окупити вартість смарт-квартири.
Недоліки:
- запах із кухні буде швидко поширюватися на все приміщення;
- якщо квартира не в житловому фонді, то оплата за комунальні буде рахуватися по-іншому – комерційному (вищому) – тарифу;
- неможливо прописати понад 1 людину;
- простору вистачить на одного мешканця;
- потрібно продумати ремонт, щоб залишити місце для зберігання речей, просушування білизни і не заповнити всю квартиру меблями;
Підсумуємо, що смарт-квартира вигідне рішення для інвестиції та здачі в оренду, але вона не підійде для сім’ї з дітьми, пари, яка багато часу проводить разом та людей, які хочуть завести собаку. У смарт-квартирі буде комфортно лише одній людині.