0

При розв'язання квартирного питання ми звертаємо увагу на безліч факторів, що в майбутньому впливатимуть на комфорт нашого проживання. Найперше, — це площа житлових метрів, географічне розташування будинку. Адже все необхідне має знаходитись поруч: автобусна зупинка, продуктові магазини, парки відпочинку, та ін…Звісно ж, у квартирному питанні також далеко не останнім залишається той фактор, що місця має вистачати всім: навіть, коли в гості нагряне тітка з племінниками.

Але існує і ще одна важлива річ, котру  необхідно враховувати – планування. Попри велику площу квартири, її невдале або невідповідне проектування, не лише принесе безліч незручностей в повсякденному житті, а й не дозволить насолоджуватись ним на повну.
Що ж таке планування? Чому це відіграє таку особливу роль при виборі майбутнього житла? І чому при розробці нового проекту кожна квартира або будинок є індивідуальним та абсолютно несхожим один на інший?
 
Планування — це чітке розташування окреслення окремих приміщень один відносно одного, схематично зображене на папері та затверджене відповідними інстанціями. 
Тому, коли мова йде про вибір квартири, приділяєте особливу увагу плану з БТІ.
 
bagatokimnatni
 
На сьогодні існує декілька класифікацій планувань житлових об’єктів:
• В залежності від розташування стін в житловому приміщенні.
• В залежності від розташування кімнат в межах однієї квартири.
 
В першому випадку види планувань поділяються на такі підтипи:
- студії,
- однокімнатні квартири,
- багатокімнатні квартири.
 
У даній класифікації суттєву роль відіграє кількість житлових кімнат, наявних в межах обраної квартири. Кухня і санвузол зазвичай не враховуються, оскільки є обов'язковим атрибутом (лише в студії кухня не поділяється стіною з єдиною кімнатою).
 
stydia
 
У наші ж дні цю класифікацію вважають неповною та малоінформативною, тому на її зміну прийшла інша — по розстановці стін. А саме:
- квартири з ізольованими кімнатами,
- квартири з суміжними кімнатами,
- квартири з вільним плануванням,
- часткові студії.
 
У такому поділі немає прив'язки до кількості кімнат, зате достатньо зрозуміло описано, як вони розташовуються, що на думку більшості покупців, впливає на остаточний вибір.
 
Найпривабливішими серед мешканців завжди вважалися квартири з ізольованими кімнатами. Як видно з назви, в такому плануванні головну роль відіграє довгий коридор або передпокій, що переходить в той же коридор. Всі кімнати у квартирі розташовуються окремо один від одного і виходять дверима в центральне приміщення.
Дана пропозиція приваблива для сімей з дітьми(особливо дорослими) або людей, не пов'язаних родинними зв'язками(наприклад, для орендарів студентів або декількох сімей).
Оскільки дане планування має попит, то і ціни на такі квартири вищі, ніж зазвичай. Та нехай ціна Вас не лякає – вона цілком виправдна комфортним проживання в ній.
 
Квартири ж із суміжними кімнатами цікавлять лише коли житло шукає сім'я без дітей, молоді люди або люди, котрі хочуть мінімізувати свої витрати.
Річ у тому, що при такому плануванні є одна загальна кімната з виходом в коридор, і доступом до неї з інших житлових приміщень. Ця кімната також називається «прохідною» і найчастіше використовується під вітальню, оскільки перебувати в ній стає неможливо. 
Таким чином кількість житлових кімнат у квартирі «суміжного планування» штучно знижено. Звідси й низький попит на неї.
 
Існує зараз на ринку нерухомості й третій варіант — квартири з вільним плануванням.
І хочемо Вам сказати, що в цьому варіанті особи з творчими нахилами» дають волю» своєму нестандартному мисленню в плані власного житла. Привабливість вільного планування полягає в тому, що забудовник створює квартиру без чітких меж і поділу на кімнати. Він лише окреслює санвузол від житлових метрів, а також може відмежувати кухню та одну із кімнат. Усе інше має можливість планувати майбутній власник.
Головну «скрипку» в таких квартирах «грає» площа, та і кількість кімнат в ній номінальна (вказується при продажі, як рекомендована, але не остаточна) - покупець сам буде вирішувати скільки, і якими вони будуть. 
У даному варіанті квартир доволі зручно планувати ремонтні роботи, розподіливши житловий простір в залежності від кількості мешканців на власний розсуд.
 
Однак попри повну свободу дій і відсутність зайвих несучих стін, ремонт в подібних квартирах найчастіше виходить дорожчим, ніж за плануванням двох попередніх варіантів. Це пов'язано з тим, що тут недостатньо просто поклеїти шпалери, розставити меблі — необхідно також звести перегородки та спланувати «квартиру мрії», врахувавши усі потреби.
 
odnokimnatni
 
Можна виділити й ще один варіант, який набирає обертів та стає усе більш популярним у сучасному світі нерухомості — часткова студія. Їх особливість полягає у тому, що всі кімнати при подібному плануванні залишаються окремими, окрім вітальні, котра стає частиною кухні (і навпаки).
У цьому випадку загальна кімната стає не тільки місцем для приготування їжі й місцем, де збираються гості, а й дозволяє зібратись за «одним столом» в буквальному розумінні цього слова, тим паче якщо у вас велика сім'я.
Хоча на етапі введення даного планування в класифікацію попиту на нього не було зовсім ні на первинному, ні на вторинному ринку нерухомості. Це нововведення, що з'явилося відносно недавно, завдяки кмітливості дизайнерів підняли в топ-чарти найвигідніших та найоптимальніших варіантів планування.
 
Сьогодні ж існує безліч планувань квартир. І лише Вам вирішувати, як буде виглядати майбутнє житло. А якщо розмаїття архітекторських та дизайнерських рішень заводять в «глухий кут», зробити правильний вибір допоможуть фахівці агенції нерухомості «ВІСОН».
 
«ВІСОН» - нам довіряють найцінніше – затишок майбутнього сімейного «вогнища»!
 
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг5.00(1 Голос)