0

"Продається будинок за 1 долар": бездомний побачив дивне оголошення і вирішив перевірити інформацію.

 
Іноді життя підносить нам дивовижні сюрпризи, в реальність яких ми відмовляємося вірити, а даремно. Ця історія про те, як один бездомний чоловік відразу став власником комфортабельного котеджу в центрі міста. Але самим неймовірним є той факт, що він став власником будинку всього за один долар.
Бездомний чоловік блукав по місту в пошуках місця, де б переночувати, іноді він заглядав у сміттєві баки в пошуках картонних коробок, газет та інших виробів з паперу, які він збирав і здавав на перероблення, отримуючи за це невеликі, але необхідні для прожитку гроші.
Побачив газету з оголошенням, в очі йому відразу впало одне, де говорилося про продаж будинку зі значною земельною ділянкою і басейном всього за один долар. Природно, що жодна людина не повірила б такій інформації, тому чоловік тільки посміхнувся у відповідь на це. Але через якийсь час це ж оголошення він побачив наклеєним на стовпі й знову не повірив, що таке можливо. "Хіба тільки нулі забули приписати", - подумав він і в черговий раз пройшов повз яскраве оголошення. А ось коли бездомному попався банер поруч з його тимчасовою нічліжкою, на якому все тими ж буквами було написано про продаж котеджу всього за долар, то він задумався і вирішив: можливо, це доля знову стукає, закликаючи його звернутися за адресою.
 
Назбиравши монетами потрібну суму, він попрямував до виставленого на продаж будинку, щоб дізнатися, де тут ховається каверза або, може, якась помилочка вийшла. Яке ж було здивування нещасного бідолахи, коли молода жінка, котра відкрила йому двері, повідомила з радістю, що хоч зараз готова продати йому цей будинок, і пояснила причину такого незвичайного вчинку.
 
Річ у тому, що її покійний чоловік таємно зустрічався в цих апартаментах в різний час з двома коханками, а після його смерті несподівано відкрився заповіт, згідно з яким чоловік побажав продати котедж, а гроші поділити між його пасіями порівну. Ось і вирішила вдова таким чином виконати заповіт покійного і помститися тим самим за його зради, ну а бездомний завдяки цьому зміг знайти дах над головою, та ще і який!
 
Чесно кажучи не надто віриться в такі історії-казки, але в усьому світі часто практикується продаж нерухомості дійсно або за $ 1, або за € 1
 
Звучить дивно, але є такі місця в Європі (і не тільки), де можна придбати нерухомість майже за копійки.
 
Іноді влада тих чи інших міст намагаються підвищити добробут своїх жителів будь-якими способами. Один з найпростіших і водночас незвичайних — це продаж нерухомості за символічну ціну. Але при покупці ви повинні погодитися на умови, які пропонують продавці.
 
Раппоттенштейн (Австрія)
У 2009 році влада австрійського села Раппоттенштейн, розташованого поблизу чеського кордону, зробили незвичайний крок для збільшення чисельності населення: всім бажаючим надавалася можливість за 1 євро придбати земельну ділянку розміром 800 або 900 кв. м.
 
Однак діяли такі умови: отримати землю могли лише сімейні пари й повинні були завести хоча б одну дитину протягом найближчих десяти років, а протягом трьох років звести на ділянці будинок. Якщо ж ці умови будуть порушені, новоявлені землевласники повинні заплатити штраф у розмірі 12 тисяч євро.
 
Шан-дю-Буль (Франція)
У французькому містечку Шан-дю-Буль в департаменті Кальвадос пропонували обзавестися земельною ділянкою для будівництва будинку всього за 1 євро за кв. м (розміри виділених наділів — близько 1000 кв. м). Метою акції є саме збільшення числа жителів даного населеного пункту. 
 
Однак пропозиція дійсна тільки для покупців з «серйозними намірами» - тих, хто вирішить влаштуватися тут на постійне проживання і зможе вкластися в будівництво будинку. Національність і громадянство здобувача значення не мають, важливіше, щоб в сім'ї були діти.
 
Кобрідж (Англія)
Влада міста Кобрідж в графстві Стаффордшир намагається дати друге життя покинутим будинкам і оновити місто. У місті є кілька десятків будинків за ціною 1 євро.
 
Однак ця символічна ціна вважається початковим капіталовкладенням в майбутній будинок, оскільки нерухомість продають за умови подальшої виплати в розмірі 30 тисяч фунтів стерлінгів. У цю суму входить ремонт або відновлення будинку. Або ж потрібно підтвердження, що у нового власника є заощадження для відновлення будинку. Протягом п'яти років нерухомість не буде продана.
2018 03 06 PHOTO 00000033 1024x576 
Ліверпуль (Англія)
Ліверпульський район Енфілд вважається занепадницьким, хоча саме тут знаходиться однойменний домашній стадіон легендарного футбольного клубу «Ліверпуль». Будинки тут і так продаються за безцінь, а за спеціальною пропозицією від муніципалітету двоповерховий будиночок буде коштувати всього 1 євро.
 
Мета такої програми — перетворення старого житла в гарні будинки. Перед продажем міська влада виконає всю найскладнішу роботу по відновленню будинку. Правда, потрібно бути підданим Великобританії й жити та працювати в Ліверпулі.
 
Каррега-Лігуре (Італія)
Ця комуна в Італії перебуває в регіоні П'ємонт, у провінції Алессандрія. Виставлені на продаж будинки розташовані в оточенні п'яти долин, які давно облюбували монахи. Влада Каррега-Лігуре запустила цей проект, щоб протистояти збезлюдненою селища, де в 13 районах проживають всього 98 осіб — це одне з найменш селищ Італії на висоті 950 метрів над рівнем моря. Ці місця славляться відмінною екологією.
 
Житло необхідно буде відновити, використовуючи тільки екологічно чисті матеріали. Також нові господарі повинні зберегти автентичність зовнішнього вигляду будівель, щоб стиль будинку зовні повністю відповідав попередній будівлі.
 
Ганжі, Сицилія (Італія)
У цьому італійському селі можна обзавестися житлом за символічну ціну. Пов'язано це з тим, що майже всі жителі намагаються перебратися в великі міста в пошуках роботи й можливостей. Влада комуни виставили на аукціон 20 будинків по 1 євро, щоб збільшити населення і вдихнути нове життя в Ганжі.
Але слід мати на увазі, що стан виставлених на продаж будинків вельми плачевний і нерухомість доведеться відновлювати шляхом власних коштів. Оформлення покупки будь-якої нерухомості на Сицилії коштує 6000 євро, також при покупці будиночка в Ганжі майбутній власник зобов'язується протягом п'яти років зробити ремонт.
 
Острів Піткерн (Великобританія)
Крихітний острів в Тихому океані (це заморська територія Великобританії) настільки сильно бажає збільшити чисельність свого населення, що пропонує безкоштовну землю тим, хто хотів би там оселився. У 2015-му тут навіть легалізували гомосексуальні шлюби. Населення острова скорочувалося з пікового рівня 200 осіб в 1930-х роках до сьогоднішнього показника в 56 резидентів.
 
Людина, яка захоче оселитися на острові Піткерн, повинна бути незалежною і, можливо, займатися власним бізнесом, оскільки роботу там знайти складно. Проте уряд готовий забезпечити зацікавлені сторони безкоштовною землею для будівництва будинку, який потрібно побудувати власним коштом. Також необхідно довести свою платоспроможність, надавши банківські виписки про наявність щонайменше 30 тисяч новозеландських доларів. За попередніми підрахунками, будівництво і меблювання будинку в 160 квадратів обходиться на острові приблизно в 150 тисяч новозеландських доларів. Ще варто враховувати, що острів Піткерн є одним з найбільш важкодоступних місць у світі.
 18fb2eab855c3a6d962c00e5ae4e2244
Купити квартиру за одне євро або за один долар – це ще не все. Шалено привабливі пропозиції не можуть не привертати увагу, навіть при тому, що будь-яка розумна людина розуміє: в абсурдно низької ціни є пояснення, і воно, швидше за все, відштовхне від покупки.
 
Додаткові витрати — це найбільше розчарування для тих, кого привабила цифра-ціна. За нею завжди ховаються інші суми.
 
По-перше, об'єкт може коштувати хоч пів цента, але податки й збори при оформленні угоди ніхто не скасовував.
 
По-друге, практично завжди нерухомість потрібно, як мінімум, підтримувати в гідному стані, як максимум — реставрувати. Причому, це буде не побажанням, а умовою угоди.
 
По-третє, бувають екзотичні витрати. Наприклад, в США популярна схема, по якій умовою покупки будинку є ... перенесення його на інше місце. В цьому випадку всі витрати нового власника — це фізичне переміщення об'єкта. А воно обходиться в суму, яка багаторазово перевищує власне ціну угоди. Такі пропозиції зустрічаються також в Новій Зеландії та Швейцарії.
 
Швидше за все, у вас не буде ніяких проблем з майном, але вам туди доведеться вкластися відразу.
 
Окреме питання — вимоги до реставрації. Річ у тому, що в договорі купівлі-продажу, швидше за все, буде жорстко прописані всі зобов'язання, в тому числі й те, як саме ви будете відновлювати об'єкт. Наприклад, ліміт на вибір матеріалів, конкретна кладка, яка повинна бути у будинку і т. д.
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг0.00(0 Голосів)