0

Таунхаус — від англ. townhouse (в дослівному перекладі на українську - «міський будинок») це порівняно нова пропозиція на українському ринку житлової нерухомості. Ріелтори пропонують таке житло тим, хто мріє про власний будинок, але не готовий відмовитися від усіх благ міської квартири. Кому ж підійде таунхаус? Плюси й мінуси житла даної категорії спеціально для вас в нашій статті.

Таунхауси — стара традиція або сучасний винахід?
Україна вперше почули про такий варіант житла, як таунхауси, в середині 90-х років минулого століття. В останні 10 років експерти з нерухомості відзначають стабільне зростання популярності даної категорії серед покупців. Хтось із наших співвітчизників уже живе в будинку, а хтось недовірливо розглядає цю «новинку».
 
Насправді ідея будівництва котеджів, розрахованих на проживання декількох сімей, не нова. Перші таунхауси з'явилися в Англії ще в XIX столітті. У той час кожна знатна і багата сім'я мала відразу кілька резиденцій. При цьому один будинок обов'язково слід придбати в столиці держави. Висока вартість землі й готової нерухомості робила подібний варіант нерухомості занадто дорогим. Проблему вирішило зведення будинків з декількома відособленими секціями та індивідуальною прибудинковою територією для кожного власника.
 
Під цей опис підходить і сучасний таунхаус. Плюси й мінуси такого житла пропонуємо розглянути досконально перед здійсненням покупки.
 
unnamed
Які вони, українські таунхауси?
Лише незначний відсоток таунхаусів зводиться в межах міста, часто на території історичних приватних секторів. Як же виглядають будинки цього типу, пропоновані покупцям?
 
Таунхаус — це великий котедж, який має зазвичай від 2 до 4 ярусів. Будинок ділиться на однакові блоки, кожен з яких має власний вхід і ділянку. Зазвичай одному власнику разом з «квартирою» дістається від 1 до 4 соток землі. Перед покупкою необхідно детально вивчити конкретний обраний таунхаус. 
 
Багато таунхаусів мають власний гараж, а інші тільки 1-2 паркувальних місця. Залежно від кількості житлових ярусів, може варіюватися число санвузлів. У сучасних будинках даної категорії передбачається зазвичай як мінімум один санвузол на житловий поверх. Таунхауси сьогодні в Україні будують найрізноманітніші, вони можуть мати балкони, засклені веранди й багато інших особливостей.
 
Співвідношення ціни та площі
 
Почати порівнювати плюси й мінуси житла в таунхаусі слід з огляду площі й цін даного виду нерухомості. Варто зауважити, що секція в будинку на кілька господарів завжди буде коштувати дешевше аналогічної за площею квартири. І це безперечний плюс, особливо для великих сімей і тих, хто любить простір. Відповідно, чим далі розташоване селище від міста, тим дешевше буде коштувати таунхаус.
 
За цим же параметрам його можна порівняти з індивідуальним котеджем. Окремо стоїть будинок, який завжди коштує дорожче секції в таунхаусі. 
 
Власник блоку в таунхаусі — сам собі господар!
 
Що краще — таунхаус або квартира? Плюси й мінуси є у кожного варіанту, але постараємося розглянути гідності першого типу житлової нерухомості. Після придбання, нехай навіть частини приватного будинку, перед покупцем відкриваються сотні можливостей його облаштування. Мова йде не тільки про дизайнерські ідеї. Особиста сауна, басейн, тренажерний зал, камін, зимовий сад — все це вже є в багатьох будинках, а якщо є бажання можна облаштувати самостійно практично в будь-якій з типових секцій.
 
І не варто забувати про прибудинкову територію, адже вона обов'язково буде у вас, якщо ви вирішили жити в таунхаусі. Якщо є бажання ви можете влаштувати особисту парковку на всій наявній території. А можливо, вам захочеться розбити квітник, побудувати дитячий чи спортивний майданчик або альтанку для шашликів? Все це також можливо. Цікава ідея — в деяких будинках дружні сусіди об'єднують частину особистих ділянок і спільно облаштовують на них зони відпочинку, якими користуються всі мешканці будинку.
 
8e9f1b91c84ce57b8ba7fc5c39b2ef2a
Таунхаус — компроміс між квартирою і власним будинком
 
При виборі таунхауса не доведеться відмовлятися від більшості достоїнств проживання в міській багатоповерхівці. Апартаменти в сегменті будинків на кількох власників сьогодні ще рідко можна зустріти на ринку вторинного житла. А купувати житло в новому будинку завжди приємно і вигідно — адже про капітальний ремонт не доведеться думати ще досить довго.
 
Нові таунхауси радують своїх господарів привабливими фасадами, оформленими в різних архітектурних стилях. Продається нерухомість даної категорії й на різних стадіях будівництва. Зробивши таку покупку, заощадити можна практично у два рази.
 
В'їжджати в власний приватний будинок деколи бояться люди, що живуть на самоті, або молоді сім'ї. Ви точно не будете ізольовані від суспільства, якщо виберете таунхаус. Плюси й мінуси наявності сусідів слід розглядати індивідуально. Але якщо вірити відгуками, в маленьких будинках всі мешканці часто дружать один з одним і разом відзначають всі свята.
 
А за стіною сусіди ...
 
Боїтеся, що вас затоплять сусіди зверху? Доступне розв'язання цієї проблеми — купівля таунхауса. Плюси й мінуси житла даної категорії — наявність мешканців в інших секціях будинку, а саме — через стіну від ваших кімнат. Багато в такому сусідстві бачать виключно позитивні сторони. Наприклад, завжди можна виїхати у відпустку і доручити сусідам полив квітів і догляд за домашніми тваринами. 
 
Але іноді саме через сусідів стає неможливим життя в таунхаусі. Плюси й мінуси у кожного з нас свої: молоді люди можуть влаштовувати гучні вечірки, у молодят з'являються діти, люди похилого віку іноді висловлюють невдоволення навіть через незначний шум. Якщо ви вирішили купити блок у введеному в експлуатацію будинку на кілька господарів, обов'язково познайомтеся з іншими власниками до здійснення угоди. Набагато приємніше і зручніше жити через стінку з людьми, схожими на вас за способом життя і темпераментом.
 
taunhaus
Які ж мінуси мають такі будинки? 
 
Перший з них і найбільш відчутний — віддаленість від міста. Якщо ви плануєте зберегти робоче місце в межах великого населеного пункту або в сім'ї є діти, які відвідують навчальні заклади, — необхідно тверезо оцінити транспортну доступність нового будинку. У деяких жителів нових селищ щодня на дорогу від дому до роботи потрібно не менш ніж 1,5-2,5 години. Бажано, щоб селище мало хоча б мінімально розвинену інфраструктуру: магазини продуктів і товарів повсякденного попиту, аптеку, салон побутових послуг. В іншому випадку вам доведеться регулярно організовувати масштабну закупівлю й організувати вдома власний склад провізії, засобів особистої гігієни й предметів повсякденного використання.
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг0.00(0 Голосів)