0

У сучасному світі питання екології займає важливе місце серед інших, які постали перед людством. Тому екологічний стиль вважається одним з найбільш популярних. І це не дивно, адже мешканці галасливих мегаполісів втомилися від споглядання каменю і пластику, їм так хочеться мати свій оазис природної чистоти й гармонії. Проте не кожен знає, які форми, матеріали, квіти тощо передбачає цей стиль. 

Пропонуємо вам десять порад використання екологічного стилю в інтер'єрі та звернемо увагу на те, чим він відрізняється від інших. 
 
Порада №1. Напевно, ви неодноразово помічали, що, перебуваючи в мегаполісі чи місті занадто довго, починаєте сумувати за природою, але вибратись із житла не маєте змоги. Радимо вам використовувати елементи екостилю у сучасній квартирі, адже це природна гармонія і найкращий спосіб відчути спокій і затишок. Використання елементів цього стилю позитивно впливає на майбутнє планети й здоров’я мешканців квартири.
 
Порада №2. Науково доведено, що очі людини найкраще сприймають зелений, природний колір, ніж червоний. Тому використовуйте натуральні матеріали та кольори, які є яскравим вираженням екостилю. Дизайнери радять фарбувати стіни та
використовувати в інтер’єрі палітру зеленого, пісочного, графітового, ніжних квіткових відтінків, які доповнюють білий. Можна підібрати натуральні матеріали, з якими легко працювати, і вони могли б нагадувати про морський чи гірський пейзаж.
 
Порада №3. Натуральне дерево, глина, скло, камінь, тканини – це ті матеріали, які варто використовувати в екостилі. Наприклад, можна одну стіну у квартирі обробити каменем. Найчастіше цей варіант використовується для вітальні. У цій кімнаті зазвичай проводять багато часу — читають, дивляться фільми й спілкуються з рідними, тому слід подбати про комфорт та затишок в її оформленні. У спальні доцільними будуть меблі м’яких  тонів. А велике ліжко з бамбуковим чи дерев’яним покриттям виглядатиме доречно. 
 
4715 1 1097
 
Порада №4. Дизайнери рекомендують в інтер'єрі характерні прямі геометричні форми, багато вільного простору і світла. Необхідним елементом стилю є великі панорамні вікна, що символізують єднання з природою. Щодо меблів, то вони найчастіше мають бути дерев’яними (з плавними вигинами, які зустрічаються в природі.), плетеними з лози або оббиті натуральною тканиною. Гармонійно впишуться в загальну композицію бамбукові ролети або рулонні штори, кошики для зберігання побутових речей. Сміливі дизайнерські рішення акцентують увагу на подряпинах, частинках меблів, що вицвіли чи мають потертості. 
 
Порада №5. Зробіть своїми руками деякі елементи декору, наприклад, килимки з морської гальки й панно з черепашок. Це чудовий варіант для тих, хто бажає заощадити. Щоб наповнити кімнату речами й додати відчуття затишку, не обов'язково купувати купу книжок, свічок тощо, досить лише поставити на підлогу великі квіткові горщики з рослинами або ж розташувати у куточку акваріум з рибками. Якщо у кімнаті небагато місця то квіти чи акваріум  можна розмістити вертикально на стіні або навіть розставити на всілякі полички й підставки.
 
Порада №6. Спробуйте використати оригінальні аксесуари з природних матеріалів, наприклад, живі рослини й сухоцвіти. Досягти природності можна за допомогою величезних підлогових подушок, що нагадують валуни. При необхідності вони можуть поділити кімнату на окремі зони чи пом’якшити інтер’єр. Цікавими в оздобленні кімнати будуть вази — скляні, керамічні, глиняні. Вони повинні мати просту форму, а квіткові композиції із сухих рослин нададуть їм природності. 
 
Порада №7. Варто подбати про підлогу. Вона може бути вистелена натуральним каменем, теракотовою плиткою природних відтінків. Класичний варіант тут теж може бути доречним. Так, дерев’яний паркет чудово гармоніюватиме в інтер’єрі екостилю. Його основою може стати не тільки традиційна деревина, але й бамбук. Цікавим буде поєднання світлих та темних порід деревини. Не варто забувати й про ламінат, який є економним варіантом та слугуватиме імітацією натуральної деревини. Фінальними штрихом стане килим, що імітує зелену галявину або м'які кокосові килимки.
 
406841 1
 
Порада №9. Слід пам’ятати, що екостиль не любить зайвих речей. Варто залишити місце для простору і світла. Атмосфера інтер’єру повинна сприяти релаксації, творчій свободі, можливості самовираження, мати простір для медитацій. 
 
Порада №10. Дизайнери рекомендують подбати про освітлення, яке повинно бути яскравим. Тому варто подумати про сонячне проміння. Але буває таке, що природного світла у кімнаті бракує. У такому випадку перевагу надають штучному: вмонтовані світильники, галогенові підсвічування. Світильники можуть бути плетені з лози, з текстилю рисового паперу.
 
І на завершення. Кажуть, що екостиль — це ціла філософія, це можливість заявити про себе як про творчу, самодостатню і незалежну особистість, яка не тільки працює задля власних потреб, а й дає можливість живій природі оселитися поряд у великому мегаполісі. Тоді чому б не зробити крок назустріч і не створити екостиль в інтер’єрі будинку чи квартири. Тим більше, що існує безліч можливостей для втілення цього стилю у життя.
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг0.00(0 Голосів)