0

Відразу підкреслимо, що деякі забудовники пропонують підписати акт прийому-передачі без попереднього огляду квартири. При цьому вони нібито роблять поступку покупцеві, щоб тому не довелося виїжджати на об'єкт, а документи можна було оформити швидше. Ніколи не піддавайтеся на такі вмовляння!

Якщо у квартирі будуть виявлені якісь серйозні недоліки, необхідно підписати акт дефектів у двох примірниках. Всі ці недоліки забудовник повинен усунути. Тільки після цього можна підписати акт прийому-передачі та оформити інші документи на квартиру від забудовника. Якщо ж акт прийому вже підписаний, всі недоліки вам доведеться усувати самостійно, адже ви вже взяли на себе відповідальність за житло.
Важливо! Якщо виявлені недоліки квартири невеликі, наприклад, є подряпина на склі або нерівності на штукатурці, ви все одно можете відмовитися підписати акт прийому-передачі. Але в такому разі через два місяці забудовник має право оформити даний документ в односторонньому порядку.
 
Перед тим як запросити власників на огляд квартири, забудовник проводить свою експертизу, зокрема, перевіряє, чи нормально працюють комунікації. Наступним кроком буде складання графіка заселення, і покупці запрошуються на огляд житлових площ. Всі питання можна узгодити телефоном, домовитися про зручний час. Йти на огляд квартири потрібно з документами: паспортом і договором пайової участі. 
 
206899887 2
Крім того, радимо вам взяти з собою такі предмети:
1. Ліхтарик. Швидше за все, світла у вашій новобудові поки немає, освітлювальні прилади не встановлені. Звичайно, на огляд потрібно йти в денний час, але ліхтарик вам все одно буде потрібен, щоб добре оглянути комору, санвузол, ванну кімнату — приміщення без вікон. Беріть світлодіодний ліхтарик з яскравим білим світлом.
2. Запальничку або сірники, які допоможуть вам перевірити наявність тяги у вентиляційному каналі. Крім того, перевірити тягу можна шляхом піднесення до отвору вентиляції тонкого листа паперу або плівки — він повинен прилипнути.
3. Рівень для перевірки рівності підвіконників та інших поверхонь.
4. Лазерне або звичайну рулетку.
5. Ручку, блокнот, щоб зробити позначки.
6. Звичайну лампочку, щоб перевірити роботу цоколів, якщо їх установка передбачена договором.
7. Вологі серветки, адже в новобудові завжди багато будівельного пилу.
 
Наполегливо радимо вам взяти з собою «групу підтримки». Це може бути знайомий або родич, що розбирається у сфері будівництва або вже пройшов через перевірку квартири в новобудові. Якщо ви плануєте робити ремонт у новій квартирі за допомогою бригади робітників і вже вибрали її, запросіть з собою виконроба — нехай огляне ділянку майбутніх робіт.
 
Якщо встигли знайти дизайнера, який складе вам проект оформлення житла, його теж можна запросити. Або знайти незалежного експерта, який за певну суму допоможе вам виявити всі, без винятку, недоліки. У такому разі ви будете впевнені в якості обстеження.
 
Огляд свого нового житла почніть з прилеглої території та громадських місць. Якщо двір ще не впорядкований, обов'язково поцікавтеся у представника забудовника про терміни закінчення даних робіт. Зверніть увагу на якість обробки під'їздів і холів, роботу ліфта, наявність будівельного сміття, який забудовник зобов'язаний вивезти до вашого заселення.
 
Огляд квартири почніть із вхідних дверей і склопакетів. Вони повинні легко відкриватися і щільно закриватися без додаткових зусиль. Наскільки щільно закриваються вікна і двері, перевірити легко — вставте в стулку аркуш паперу і закрийте її. Якщо лист не витягується — вікно відрегульовано правильно, протягу не буде. Перевірте, чи рівно встановлено підвіконня і якість обробки відкосів.
 
Обов'язково перевіряються наступні моменти:
1. План квартири ретельно звіряється з даними БТІ. За словами експертів, є  випадки, коли забудовник «забував» звести ненесучі стіну або комору.
2. З планом БТІ також звіряється площа кожного приміщення. Саме тут вам знадобиться рулетка для проведення замірів.
Важливо! Якщо реальна площа квартири менша зазначеної в договорі — вимагайте компенсацію! Це вже не виправити, будинок побудований, а ціна навіть одного квадратного метра — вже солідна сума. Забудовник зобов'язаний повернути кошти за «загублену» площу.
3. Перевіряється герметичність панельних швів і монтажних стиків.
4. У кутах не повинно бути цвілі й потемніння — це явне свідчення поганої ізоляції й утеплення.
5. Рівність стін перевіряється шляхом вимірювання довжини й ширини кожного приміщення, а також відстані від підлоги до стелі. Різниця не може перевищувати 0,3 сантиметра на метр довжини, а по вертикалі - 1,5 сантиметра.
6. Рівність стяжки на підлозі. Чорнова стяжка не зобов'язана бути ідеально рівною, вам все одно займатися підготовкою підлоги під укладку, наприклад, ламінату. Однак перепади не можуть бути істотними. 3 міліметри — ідеально, більше сантиметра — можна задуматися.
7. І стяжка підлоги, і штукатурка на стінах повинні бути без тріщин, вм'ятин, здуття, інших помітних оку дефектів.
 
Важливо! Все, що мав зробити забудовник перед тим, як передати вам квартиру, повинно бути прописано в договорі ДДУ. Ходіть по квартирі з ним і перевіряйте, адже всі роботи повинні бути виконані згідно з договором.
 
Важливо! Перевірити якість стяжки підлоги допоможе звук. Походіть по квартирі, спеціально тупаючи — звук скрізь повинен бути однаковим.
 
4ce856721c58e16eff2f3cc2f15475e1dd221217
 
Особлива увага приділяється комунікаціям. У квартирі в будь-якому випадку вже будуть встановлені радіатори опалення. Перевірте їх стан, всі стики, труби, уточніть, коли і як проводилося опресовування, тобто перевірка роботи системи під підвищеним тиском. Радіатори можуть бути низької якості, забудовник сподівається, що ви їх поміняєте під час ремонту. Дізнайтеся, від якого виробника радіатори, на який термін він дає гарантію. Чи рівно повішані радіатори, перевірте рівнем. Переконайтеся в надійності кріплень.
 
Важливо! Якщо приймання квартири проводиться влітку, і перевірити роботу опалювальної системи немає можливості то вам доведеться вірити забудовнику на слово.
 
Перевіряється наявність автоматичних запобіжників на щитку, досліджуються труби каналізації та водопроводу. Обов'язково повинні стояти крани, що перекривають подачу води у квартиру.
Важливо! Відкрийте і закрийте запірні крани на вході у квартиру мінімум три рази. Кожен раз зусилля повинні залишатися однаковими. 
 
Ніякі сліди потопів і патьоків неприпустимі. Не полінуйтеся і попросіть представника забудовника показати квартири знизу і зверху, щоб переконатися в якості з'єднань комунікацій і відсутності проблем. Якщо сусіди встигли прийняти свої квартири й отримали ключі — відвідайте їх, задайте питання, що цікавлять. Заодно і познайомитеся.
Якщо ДДУ передбачає наявність розеток і вимикачів, перевірте їх роботу. Розетки перевіряють викруткою-тестером або будь-яким електропобутовим приладом. Звичайно, вимикачі й розетки не повинні вивалюватися зі стіни, іскрити або нагріватися.
 
Дуже важливо записати свідчення всіх лічильників: на воду, світло, тепло і газ (якщо він є). Всі показники вписуються в чек-лист, який додається до акту приймання-передачі. Саме з цих свідчень ви почнете платити за комунальні послуги керуючої компанії.
Всі лічильники повинні бути з паспортами, звірте їх номери із зазначеними в документах.
 
Приймання квартири з ремонтом від забудовника стане ще більш складним завданням. В цьому випадку доведеться перевіряти якість всієї обробки, покриття для підлоги, сантехніки, плитки ...
Не соромтеся прописувати всі претензії до забудовника в дефектному акті. Поважаюча себе компанія відразу надасть вам спеціальний бланк документа. В іншому випадку перераховуйте всі претензії просто на аркуші паперу, написавши реквізити — ім'я директора компанії забудовника і її назву — від руки. На дефектному акті обов'язково ставиться дата, він повинен бути підписаний представником забудовника, який вказує свою посаду.
Потрібно прописати терміни усунення всіх виявлених недоліків.
 
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг5.00(1 Голос)