0

1. Питання про комунальні платежі завжди є основним і найчастіше спірним при підписанні договору оренди між орендарем та орендодавцем. Обов'язки по комунальним платежам бажано детально описати в самому договорі. 

Якщо договір оренди приміщення передбачає відповідальність орендаря з оплати комунальних послуг, значить треба:
• дізнатися вартість комунальних послуг за місяць для вашого приміщення;
• уточнити способи, терміни й місце оплати;
• зняти показання з встановлених лічильників, вказавши їх в акті приймання-передачі приміщення;
• зафіксувати дату останньої повірки лічильників;
• вимагати від орендодавця копії договір з організаціями, що надають комунальні послуги даного приміщення, з деякими переукласти договори;
• дізнатися, хто здійснює вивезення сміття, укласти з ними договір, визначити місце збору сміття;
• номери телефонів диспетчерських служб, які приймають виклики при раптовій аварії;
• провести звірку розрахунків по комунальних платежах власника майна і служб ЖКГ.
 
З'ясувавши всі необхідні вимоги щодо розрахунків за комунальні послуги, можна визначити фінансове навантаження за орендоване приміщення, крім орендних платежів.
 
2. Прийом-передача орендованого майна
Складаючи акт прийому-передачі приміщення в оренду, слід зазначити всі особливості будівлі. Уточнити площу приміщення, його стан, проблеми та недоліки, що існують на момент прийому приміщення в оренду. Перерахувати всі встановлені прилади та обладнання. Такими діями можна убезпечити себе від непередбачених претензій з боку орендодавця.
 
3. Стелі
Високі стелі мають значення для розміщення в орендованому приміщенні виробничого обладнання або для організації складу. Середня висота офісної будівлі може бути в межах 2,5 -3,0 метра. Середня висота в складських або виробничих приміщеннях - 6,0 - 12,0 метрів.
 
4. Підсобні приміщення
До підсобних приміщень в орендованому приміщенні можна віднести туалет, кухню та ін. Орендуючи приміщення, завжди потрібно дізнаватися про місця загального користування, умовами щодо їх утримання та експлуатації. Бажано внести в договір оренди умови користування такими місцями.
 
5. Безпека під час пожежі
В акт приймання-передачі приміщення обов'язково потрібно включити наявність або відсутність охоронної сигналізації та протипожежного обладнання.
 0c486c16ab4d0a6028802a9eddc601ce1989b50e
6. Зв'язок
На вартість орендної плати може істотно вплинути наявність телефонного зв'язку й інтернету в приміщенні. Якщо таких немає, то необхідно дізнатися про можливості самостійно провести телефонну лінію і підключити інтернет. Для цокольного або підвального приміщення важливим моментом є наявність стільникового зв'язку.
 
7. Електрика
При оренді будівлі під підприємницьку діяльність з наявністю великого обсягу обладнання, яке споживає електроенергію, потрібно ознайомитися з технічними умовами й дозволеної електричною потужністю для цього приміщення. При необхідності, збільшити потужність споживаної електроенергії з дозволу власника і при наявності всіх документів, встановлених для такого виду операцій.
 
8. Режим роботи
Режим роботи встановлюється орендарем самостійно, якщо крім нього в приміщенні більше ніхто не працює. У разі оренди приміщення в будівлі, де працює безліч дрібних фірм або торгова організація, а вхід загальний — час роботи встановлюється для всіх орендарів однаковий. Зазвичай він узгоджується між фірмами. Новий орендар повинен підлаштовуватися під встановлений графік роботи. У будь-якому випадку орендуючи будівлю — уточніть графік його роботи.
 
9. Передача ключів і замків орендарю
Орендодавець зобов'язаний на підставі акту прийому-передачі приміщення передати орендарю ключі й замки від будівлі. Кількість комплектів не тільки уточнюється з власником і відомості про це повинні вноситися в договір оренди, а також можливість орендаря врізати свої замки в приміщенні.
 
10. Реклама
Багато орендарів нерухомості планують розміщення зовнішньої реклами своєї діяльності. Для цього треба мати письмовий дозвіл власника.
 2kimnatna
11. Автопаркування
Наявність автопарковки це не тільки неодмінна умова для офісних і торгових центрів, але необхідність при оренді приміщення. Потрібно довідатися про наявність парковки, кому вона належить, платне або безоплатне, час її роботи, площа.
 
12. Реквізити
Орендар і орендодавець має право обмінятися всіма своїми реквізитами: адреси, телефони та ін. В разі виникнення непередбачених обставин, пов'язаних з експлуатацією приміщення, в орендаря й орендодавця повинна бути можливість швидко зв'язатися один з одним.
І наостанок орендодавцям, бути завжди на зв'язку з орендарем, що не відстороняться від проблем, а навпаки допомагати в їх вирішенні. Бажано бути в курсі фінансового стану орендаря, якщо він нестабільний, то краще почати шукати нового орендаря.
 
Хочете орендувати офіс, склад або торгове приміщення? Переходьте за посиланням: https://vison.com.ua/orenduvati Наші фахівці підберуть відповідну комерційну нерухомість і допоможуть укласти договір.
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг0.00(0 Голосів)