0

До оцінки люди досить часто звертаються у випадках, коли потрібно знати максимально точну й об'єктивну ціну нерухомості. Це досить складна процедура, яка виконується спеціально навченими професіоналами — оцінювачами.

Звернутися можна як в оціночні компанії, так і до індивідуально практикуючих фахівців. Але для отримання більш якісної послуги, рекомендується звертатися, все-таки в більші офіційно зареєстровані організації.

В обов'язковому порядку нерухомість повинна оцінюватися у випадках, коли її придбання супроводжується іпотечною позикою і при судових розглядах. В інших випадках, користуватися цією послугою чи ні, залишається на розсуд власника і / або покупця.

Прибутковий підхід

При використанні цього методу розраховується вартість на підставі прогнозованого прибутку, яку може принести нерухомість в майбутньому. Дохідний підхід до оцінки нерухомості використовується, коли власник планує здавати свій об'єкт в оренду.

 

Етапи проведення розрахунку:

1. Підрахунок сукупної суми всіляких видів надходжень від об'єкта.

2. Розрахунок дійсного валового доходу.

3. Розрахунок витрат, пов'язаних з об'єктом.

4. Розрахунок чистого операційного доходу.

871585 ekspertna ocynka vinnica 2017 70427989

Базова формула підходу: V = I / R, де V- вартість нерухомості, I- очікуваний дохід, R- норма доходу або прибутку — коефіцієнт або ставка капіталізації.

Основні переваги дохідного підходу — це в першу чергу простота розрахунків, оцінку даним методом можна провести легко, швидко і без зайвих витрат за допомогою простих формул.

 

До обмежень можна віднести те, що цим способом не рекомендується користуватися в умовах кризи, через те, що розрахунки засновані на плануванні рівномірних грошових надходжень, а в кризу все може бути не так стабільно. Так само, через нестабільність прибутку не варто застосовувати дохідний метод оцінки нерухомості при відкритті нового бізнесу.

Ну і ще одна умова, яка може обмежити розрахунок вартості — повнота наявної інформації. Для проведення даного аналізу необхідно, щоб була присутня достовірна інформація при всіх потрібних змінних.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг5.00(1 Голос)