0

Дуже важливо правильно розрахувати вартість оренди квартири, котру ви плануєте здати, адже якщо вартість буде замалою – ви недоотримаєте всій прибуток, якщо ж завищеною – інтерес орендарів буде невисоким і процес здачі буде довгим.

Розрахувати вартість оренди квартири допоможе аналіз ринку, вивчення критеріїв, що впливають на орендну плату, та зіставлення вашої пропозиції з іншими.

Розрахунок оптимальної вартості можна умовно розділити на два етапи: визначення середньої вартості на житло вашого типу та встановлення ціни з врахуванням різних критеріїв.

Отож, етап 1. Щоб порівняти ваше житло зі схожими пропозиціями на ринку, слід врахувати основні характеристики, такі, як:

  • Розташування будинку. Тут враховуємо, в якій частині міста знаходиться житло. Зазвичай, вартість оренди квартири в центрі на 30-50% вище, ніж такої нерухомості на околиці. На вартість також впливатиме репутація, безпечність місця, де знаходиться квартира, а також наявність інфраструктури.
  • Кількість кімнат. Для порівняння виберіть житло схожої конфігурації. Оренда однокімнатної квартири чи квартири-студії буде коштувати на 20-30% менше, аніж оренда двокімнатної квартири в схожому стані й такому ж будинку.

Цього достатньо, щоб визначити середню вартість оренди житла, від якої ви далі будете відштовхуватися. Дізнатися її можна, проаналізувавши пропозиції інших орендодавців.

orenda kvartiri u krakovi chim vidriznjajetsja vid stolici default

Переходимо до 2 етапу. Маючи об'єктивну цифру, від якої ви будете відштовхуватися, можна детальніше формувати ціну. Щоб правильно встановити вартість оренди квартири, проаналізуйте її за якомога більшою кількістю наступних критеріїв:

  • Стан будинку. Оренда квартири в новобудові зазвичай дорожча, аніж у будинку вторинного фонду. Мають значення і технології зведення – наприклад, квартира у панельці буде дешевшою, аніж аналогічна у цегляному чи монолітному будинку. Важливим є також і утеплення.
  • Стан квартири. Якщо у квартирі свіжий ремонт – вартість оренди буде на 20-50% вищою за інше житло цієї категорії. Якщо це дизайнерський інтер’єр, преміальне оздоблення, брендова техніка, то здати її можна майже у 2 рази вище середнього показника. А от якщо квартира у житловому стані без ремонту, то коштуватиме вона на 20-30% аналогічних з ремонтом.
  • Меблі та техніка. Звісно, вартість оренди квартири без меблів та техніки буде значно нижчою. Вартість оренди також буде знижуватися, якщо відсутні окремі важливі у побуті елементи – пральна машина, холодильник, телевізор. На вартість також буде впливати наявність теплої підлоги чи систем безпеки.
  • Інфраструктура та благоустрій. Наявність поблизу метро, ​​великих магазинів, торгових, розважальних центрів, шкіл, садочків, транспортних розв'язок підвищує ліквідність нерухомості. Також враховуйте внутрішню інфраструктуру будинку: дитячі майданчики; комерційні та соціальні об'єкти безпосередньо в житловому комплексі; гостьові, криті, підземні автостоянки; пасажирські й вантажно-пасажирські ліфти; закрита територія; охорона, консьєрж; приміщення для колясок, комори тощо.

Скористайтесь нашими порадами, і якщо ви все зробили вірно, ваш варіант опиниться у відповідному ціновому діапазоні, буде одночасно вигідним і конкурентним.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг0.00(0 Голосів)