0

Що таке ексклюзивний договір та які його особливості

Вагомою перевагою в агенції нерухомості «ВІСОН» є можливість укладення ексклюзивного договору на продажу Вашого об’єкта.

То що таке ексклюзивний договір?

Суть такого договору полягає в тому, що клієнт, який бажає продати свою нерухомість в розумний термін й з найбільшою вигодою, доручає це лише одній агенції нерухомості. При цьому, йому надаються ряд переваг та привілегій. Власник нерухомості, підписавши ексклюзивний договір, бере на себе зобов’язання що, реалізацією має право займатися тільки це і ніяке інше агентство.

Ексклюзивні продажі

Що каже статистика про такі договора?

Ексклюзивний договір з ріелтором про продаж або купівлю нерухомості в Україні сприймається неоднозначно. Лише близько третини українців погоджуються на укладення подібних контрактів. Тоді як, скажімо, у США 80-90% усіх продавців укладають Ексклюзивні договори (Exclusive Right to Sell Listing) з ріелторами. Тим не менше, практика показує, що близько 70 – 80 % «ексклюзивів», укладених на шість місяців, реалізуються протягом цього часу.

Що викликає в українців недовіру до ексклюзивних договорів?

Однією з основних причин відмови від ексклюзивних договорів є неповна обізнаність з їх суттю та особливостями. Існує міф, що договора такого типу менш ефективні, і лише понесуть за собою зайві витрати. Хоча насправді ексклюзивний договір - форма співпраці, завдяки якому і агенція і клієнт залишаються у виграші.

Окрім цього, недовіру може викликати поганий досвід роботи з непрофесійними ріелторами, які дозволяють собі порушувати інтереси своїх клієнтів, завдаючи зайвого клопоту через несумлінність чи неуважність. «Ексклюзиви» вимагають від агенції фаховості та досвіду, тому ексклюзивними договорами повинні займатись лише агенції-професіонали з хорошою репутацією.

Чим вигідний клієнту ексклюзивний договір з агенцією?

1. Якщо ви ділова людина, яка цінує власний час, продавати нерухомість самостійно у кількох десятках агенцій Вам не вигідно. Розміщуючи оголошення, Вам доведеться відповідати на нескінченну кількість дзвінків у будь-яку пору доби. На кожен дзвінок Ви будете давати одні й ті ж відповіді, часто плутаючи з ким ви розмовляєте.

Коли клієнт намагається «всидіти на кількох стільцях», тобто звертаючись у якомога більше агенцій, в кінцевому випадку він може залишитися у програші. Тому чим більше ріелторів ви оберете, тим більше часу та нервів Вам доведеться витратити.

2. Даючи самостійно інформацію в різні джерела Ви ризикуєте натрапити на шахраїв чи отримати невигідну пропозицію. На ринку присутня значна кількість непрофесійних та настирливих маклерів, які через брак досвіду роблять вас незахищеними.

Якщо продаж не ексклюзивний і реалізацією об'єкта займаються одночасно кілька агентств, інтереси клієнта можуть дотримуватися не завжди. Оскільки в цьому випадку ріелтори фактично "стикаються лобами", часто максимально занижуючи вартість виставленого на продаж об'єкта в гонитві за примарними комісійними.

3. Уклавши з продавцем ексклюзивний договір, можна бути впевненим – представник агенції, перш ніж почати планування рекламної кампанії, обов'язково з'їздить на об’єкт. Очевидно, що ріелтори як в нашій, так і в інших компаніях, дивляться об’єкти лише вибірково, коли їздять із покупцями. Переглянути тисячі об’єктів агенти просто фізично не здатні. Наприклад, в нашій агенції нерухомості «ВІСОН» ми оперуємо великою базою клієнтів як у Тернополі та області, яка постійно оновлюється та збільшується.

Агенція бере на себе організацію професійної фотосесії об’єкта. Самому складно визначити реальну ринкову вартість нерухомості. А по телефону, не провівши огляд та почувши лише його опис, будь-яке агентство не зможе дати вичерпної відповіді.

«Ексклюзив» зручний як покупцеві – йому не потрібно затрачати час на виїзди до об’єктів, які йому явно не підходять, так і продавцеві – його не будуть тривожити зайвими візитами, які, найімовірніше, нічим не закінчаться.

4. Продаж нерухомості - справа не одного дня. Ріелтори більш ефективніше працюють, якщо знають, що строк договору обмежений. Адже агент розуміє, що якщо за визначений час (три місяці) він не підготує угоду, то не факт, що власник нерухомості продовжить із ним договір.

Чи не найбільшою перевагою «ексклюзиву» є фіксований період виконання замовлення. З числа працівників агенції за об’єктом закріплюється персональний агент, який здійснює усе можливе, аби об’єкт якомога швидше знайшов свого покупця: наполегливо пропонує нерухомість колегам та знайомим в інших агенціях, додатково розміщає за свій рахунок інформацію про об’єкт в друкованих ЗМІ, проводить рекламну компанію на спеціалізованих сайтах та форумах з нерухомості. І лише при наявності потенційного покупця ріелтор контактує з власником.

Як ми вже зазначали, близько 70 – 80 % ексклюзивів, укладених на шість місяців, реалізуються протягом цього часу. Тож Вам не доведеться чекати роки, аби продати власний об’єкт.

Отож, варто розуміти, що першочерговим завданням агенції є реалізація об’єктів саме за ексклюзивним договором, адже саме тоді агенція відчуває найбільшу відповідальність, що затрачені сили та кошти не будуть марними.

Таким чином, якщо продавець вибрав хороше агентство, уклав ексклюзивний договір, за яким агенція нерухомості сумлінно виконує свої обов'язки, то продавець нічого не втрачає, натомість одержує комплекс професійних безкоштовних послуг, оскільки винагороду агенції як правило оплачує покупець (в окремих випадках може комісію оплатити продавець, про що зазначається у договорі). Тому для продавця даний ексклюзивний договір вигідний у всіх відношеннях.

При укладанні ексклюзивного договору клієнт економить час, сили та гроші.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг5.00(2 Голосів)